Tomasz Organek i Kamil Bednarek gwiazdami Dni Mielca 2018

Na Szafera nie będzie bezpieczniej. Przez politykę?
Już w ten weekend (01-02.09) odbędzie się sztandarowa impreza miasta nad Wisłoką, czyli Dni Mielca. Oprócz różnorodnych koncertów i występów na scenie głównej, dwudniowa impreza odbywająca się na terenach zielonych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przyniesie wiele innych atrakcji.

Koncertowy maraton Dni Mielca rozpocznie w sobotę o godzinie 17 mielecki zespół Jelly Beans. Po nim na scenie pojawi się Mielecka Orkiestra Dęta SCK oraz zespoły Mr.Pollack i Tabu.Tomasz Organek – jeden z najpopularniejszych wokalistów w naszym kraju wystąpi o godz. 22.
Niedziela rozpocznie się od Maratonu Zumby (godz.15.30) przygotowywanego przez Klub Młodych Liderów i Extreme Fitness. Intrygująco zapowiada się występ Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy, który zaprezentuje się nietypowo, bo w wersji… rockowej.  O godz. 18 wystąpi Big Mielec Band SCK, a godzinę później na scenie powitamy Lanberry czyli polską wokalistkę Małgorzatę Uściłowską. Koncertem finałowym będzie występ Kamila Bednarka, jednego z najpopularniejszy polskich wokalistów.

Dni Mielca to nie tylko muzyka i wesołe miasteczko, ale także szereg wydarzeń towarzyszących. Jak zwykle sporo atrakcji przygotowano dla najmłodszych. W sobotę na terenach przy ul. Sportowej po raz pierwszy odbędą się Mistrzostwa Mielca w Malowaniu Kredą na Ulicy pt. „Miasto Mielec w kolorach”. W konkursie wziąć udział mogą dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Do wygrania atrakcyjne nagrody w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Prace oceniać będzie jury .

Pierwszy raz na Dniach Mielca dzieci będą się mogły bawić na specjalnie dla nich przygotowanym Ekstremalnym Placu Zabaw, który powstanie na trawiastym boisku za Hotelem Polskim. Dla dzieci będzie też bieg z przeszkodami. Udział w sportowej zabawie będzie bezpłatny, a zapisy będą odbywać się bezpośrednio przed startem bez limitu uczestników.
W niedzielę o godz. 15 na placu przy Spółdzielczym Domu Kultury przy ulicy Kusocińskiego doskonale znani w Mielcu Ruphert i Rico będą zabawiać dzieci podczas programu animacyjnego pt. „Mamo, tato, co Wy na to?”. Równolegle na  terenie popularnego „Odeku” odbywać się będzie prezentacja prac artystów Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Tego samego dnia Automobilklub Mielecki zaprasza na plac przy ulicy Sportowej, gdzie odbędzie się VIII Zlot Pojazdów Zabytkowych. Piękne stare samochody będzie można podziwiać także podczas przejazdu ulicami  miasta. Podczas Dni Mielca nie zabraknie także akcentów sportowych jakimi będą prezentacje drużyn siatkówki kobiet UKS Szóstka Mielec (sobota, godz. 21.30) oraz zespołów piłki ręcznej SPR Stal Mielec i piłki nożnej FKS Stal Mielec (niedziela 20.30).O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.