Bohaterom 1 września 1939 rokuDziś (01.09) obchodzimy 79. rocznicę napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę. Z tej okazji o godzinie 18 w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu odprawiona zostanie msza św. za poległych  we wrześniu 1939 r. W nabożeństwie wezmą udział członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Mściciel”. Będą mieli na sobie mundury polskich żołnierzy sprzed 79 lat.

Następnie na cmentarzu parafialnym na starówce, przy mogile poległych w 1939 r., wystawiona zostanie warta honorowa. Dwa lata temu mieleckim patriotom udało się odrestaurować ten grób, ponownie postawić na nim krzyż z polskim hełmem, należącym do poległego żołnierza.
Powiatowe uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej odbędą się w poniedziałek (03.09) na placu przy Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.45. Po odśpiewaniu hymnu młodzież zaprezentuje program artystyczny. Około godz. 11.30 nastąpi uczczenie pamięci poległych i zamordowanych uczestników II wojny światowej. Tradycyjnie  złożone zostaną wiązanki kwiatów i zapalone znicze przy tablicach upamiętniających heroizm polskich żołnierzy.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.