Tłumy mielczan żegnały prezydenta miasta [ZDJĘCIA]

Tłumy mielczan żegnały pierwszego prezydenta miasta [ZDJĘCIA]

Dziś w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego odbył się pogrzeb Władysława Bieńka. Byłego prezydenta Mielca żegnały tłumy mieszkańców. Po nabożeństwie trumnę z ciałem zmarłego odprowadzono i złożono na Cmentarzu Komunalnym.

Władysław Bieniek urodził się 28 czerwca 1943 roku w Tuszowie Narodowym. Ukończył Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Następnie studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.




W latach 1968-1990 był radcą prawnym w WSK „PZL-Mielec”. Zakładał Komitet Obywatelski „Solidarność” w Mielcu i był jego przewodniczącym.

W 1990 r. został wybrany do Rady Miasta, a następnie na prezydenta Mielca, którym był w kadencji 1990-1994. W tym okresie Władysław Bieniek był jednym z głównych konstruktorów głębokich przemian społeczno-gospodarczych w mieście. Od 1994 r. prowadził własną kancelarię adwokacką.

Był przewodniczącym Zarządu Klubu Inteligenckiej Katolickiej, zasiadał w zarządzie Wojewódzkiego Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego w Rzeszowie.




W latach 1998-2002 był radnym powiatu, następnie, do 2006 – radnym miejskim. Do końca życia działał w Radzie Parafii Ducha Świętego. Zmarł w poniedziałek (06.03), po ciężkiej chorobie

Dziś (11.03) odbył się jego pogrzeb. Uroczystości te odbyły siew kościele parafialnym pw. Ducha Świętego. Byłego prezydenta żegnały tłumy mieszkańców. Wśród nich był prezydent Jacek Wiśniewski.

– Śp. Władysław Bieniek, był prezydentem Mielca i osobą niezwykle dla niego zasłużoną. Dziękuję Panu Andrzejowi Osnowskiemu za niezwykłe wystąpienie, w którym nakreślił liczne zasługi zmarłego i słowa żalu i otuchy, które w imieniu władz miasta skierował do rodziny zmarłego – napisał prezydent Wiśniewski.




Tłumy mielczan żegnały pierwszego prezydenta miasta [ZDJĘCIA]

Tłumy mielczan żegnały pierwszego prezydenta miasta [ZDJĘCIA]





Tłumy mielczan na pogrzebie pierwszego prezydenta miasta [ZDJĘCIA]




Tłumy mielczan na pogrzebie pierwszego prezydenta miasta [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: UM Mielec.




O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.