Tężnia solankowa na Osiedlu Lotników znowu otwarta

Tężnia solankowa na Osiedlu Lotników znowu otwarta

Po przerwie mieszkańcy Mielca na nowo mogą korzystać z uroków i korzyści, jakie daje tężnia solankowa. To jedyny taki obiekt w mieście.

Tężnia solankowa powstała w 2021 roku w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Kosztowała około 600 tysięcy złotych. To ogólnodostępne miejsce, które pomaga w oczyszczaniu płuc, wspomaga leczenie nawracających i przewlekłych chorób dróg oddechowych, dodatkowo działa profilaktycznie.
Konstrukcja tężni składa się z dwóch modułów, gdzie są wypełnienia z tarniny po której spływa solanka. Przebywanie w bliskości tężni pomaga w leczeniu wielu chorób, głównie dróg oddechowych. 

Tężnia solankowa już do dyspozycji mielczan [ZDJĘCIA]

Zainteresowanie jest tak duże, że czasem brakuje ławeczek. Z apelem o zwiększenie ich liczby wystąpiła radna Jolanta Wolska. Prezydent Jacek Wiśniewski obiecał, że zajmie się  tym tematem.
Z tężni na Osiedlu Lotników można korzystać codziennie w godzinach 9 – 20.30. W okresie letnim ten czas będzie wydłużony. Co ciekawe, tężnia wyłącza się samoczynnie podczas deszczu.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.