Teren Zielonego Rynku czekają duże zmiany

Jest koncepcja zagospodarowania Zielonego Rynku

Obszar Zielonego Rynku przy ulicy Sandomierskiej zmieni się do nie poznania. Jest już koncepcja zagospodarowania tego miejsca.

Sporządzona na zlecenie magistratu dokumentacja projektowa zagospodarowania Zielonego Rynku ma powstać w oparciu o koncepcję, która wygrała miejski konkurs dla studentów architektury.
Swoje prace zgłosiły cztery zespoły z wydziałów architektury. Największe uznanie komisji konkursowej i pierwszą nagrodę w wysokości pięciu tysięcy złotych otrzymali studenci Politechniki Śląskiej.

– Zaproponowana koncepcja przewiduje harmonijne połączenie nowego Zielonego Rynku z istniejącym rynkiem miejskim między innymi przez odpowiednie zaprojektowanie nawierzchni placu targowego wraz z ciągami komunikacyjnymi, parkingami, drzewami, zielenią i elementami małej architektur – przekazuje magistrat.

Stanowiska sprzedażowe znajda się w zadaszonej hali targowej w kształcie litery L. Ma być ona oparta na słupach konstrukcyjnych, z wypełnieniem w niektórych miejscach ściankami z lameli.
Zadaszenie obejmie także miejsca parkingowe, które będą jednocześnie częścią magazynową dla sprzedawców. Rozwiązanie to umożliwi im podawanie towaru bezpośrednio z bagażników samochodów.

Autorzy koncepcji zakładają wykonanie na konstrukcji hali tzw. zielonego dachu z roślinnością mającą niskie wymagania wegetacyjne (np. trawy i zioła).

Na ścianie sąsiadującego z nowym zielonym rynkiem proponują wykonanie murala z mapą Mielca. Projekt przewiduje również powstanie miejskiej toalety.

Wydział Inwestycji mieleckiego magistratu rozpoczął już przygotowania do postępowania przetargowego na opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania Zielonego Rynku.

 
Wcześniej władze miasta spotkały się w tej sprawie z radami osiedli Kilińskiego i Kościuszki.

Wizualizacje

Teren Zielonego Rynku czekają duże zmiany

Teren Zielonego Rynku czekają duże zmiany
Teren Zielonego Rynku czekają duże zmiany
Zdjęcia: Urząd Miasta w Mielcu
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.