Smog nad Mielcem [ZDJĘCIA]

W ostatnich dniach w Mielcu znacznie zostały przekroczone normy stężenia rakotwórczego pyłu PM10. Powód? Palenie w piecach czym popadnie, działalności fabryk i spaliny z samochodów. Siarczysty mróz, duża wilgotność, brak wiatru i nieszczęście gotowe.

Najbardziej narażone na działanie smogu są dzieci, ale też seniorzy oraz osoby z chorobami serca i dróg oddechowych. Oni wszyscy powinni unikać wychodzenia na zewnątrz.

Temat obecny jest w mediach, wypowiadają się politycy i urzędnicy, ale niewiele z tego wynika. My pisaliśmy o tym TUTAJ. Tymczasem skalę problemu pokazują zdjęcia Mielca z lotu ptaka, które opublikowało dziś Studio Video Skorpion. Na fotografiach tych widać wyraźnie ciemną warstwę pyłów, która złowrogo rozciąga się nad lotniczym miastem.

Fot.: Studio Video Skorpion
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.