Pożegnaliśmy niezłomną panią Franciszkę Rydzowską [ZDJĘCIA]

W środę (11.01) w Książnicach odbył się pogrzeb Franciszki Rydzowskiej, żony żołnierza oddziału partyzanckiego Wojciecha Lisa „Msciciela” – Jana Rydzowskiego, skazanego przez komunistyczny sąd na karę śmierci, zamienioną później na dożywocie.

Od lewej: Konstanty Kędzior, Wojciech Lis i Jan Rydzowski.

– Pani Franciszka za działalność męża była ustawicznie aresztowana i brutalnie przesłuchiwana przez UB wysługujący się sowieckim okupantom. Jej nieprzejednana postawa wobec działań bezpieki może być dla nas wszystkich przykładem. Niechaj anielski orszak zaniesie Jej duszę do Raju. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj Jej świeci. Amen – napisał Bogdan Pląder z Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. W. Lisa w Mielcu, która wzięła udział w uroczystościach pogrzebowych żony żołnierza.
Fot.: B. Pląder.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.