Szkoły dla reemigrantów w Mielcu?
W ostatnim czasie coraz więcej rodzin, z różnych powodów, powraca z zagranicy do Polski. Ten proces dotyczy również powiatu mieleckiego. Stąd idea powstania szkół dla dzieci reemigrantów.

Pomysłodawcą takiego rozwiązania jest radny powiatowy, Antoni Skawiński: – Jeśli my tego nie zrobimy, to będą to robić firmy prywatne – podkreśla. – Tymczasem, jako starostwo, mamy większe możliwości. W naszych szkołach pracuje wielu anglistów i polonistów, zrobilibyśmy więc to znacznie lepiej.
Swój pomysł Antoni Skawiński przedstawił na ostatniej sesji Rady Powiatu. Zrobił to w obecności władz starostwa, te jednak – póki co – nie odniosły się do tej idei ani słowem.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.