Sześciokrotnie wyższe mandaty za wykroczenia drogowe

Naćpany kierowca uciekał przed mielecką policją

Od nowego roku obowiązuje znacznie surowszy taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe. Przekonał się o tym kierowca, który pędził ulicą Wojska Polskiego w Mielcu. otrzymał 10 punktów karnych i 1500 zł mandatu. Zabrano mu też prawo jazdy.

Od 1 stycznia 2022 roku maksymalny mandat za wykroczenia drogowe wynosi pięć tysięcy złotych. Jeszcze do niedawna było to pięćset złotych.
W przypadku odmowy przyjęcia kary, sąd może wymierzyć grzywnę w wysokości do 30 tysięcy złotych. Jest to sześć razy więcej niż było.

Wzrosły również minimalne grzywny za niektóre wykroczenia. Na przykład mandat za przekroczenie prędkości do 30 km na godzinę wynosi do 400 zł.

Od 31 do 40 km/godz. jest to 800 zł, a dalej – o 41-50 km/h – 1000 zł; 51-60 km/h – 1500 zł; o 61-70 km/h – 2000 zł; o 71 km/h i więcej – 2500 zł.

– Warto zapoznać się z wprowadzonymi zmianami w prawie, aby nie być zaskoczonym, gdy zostaniemy zatrzymani do kontroli. Pamiętajmy, że nieznajomość nowych regulacji nie będzie miała wpływu na sposób ich egzekwowania przez funkcjonariuszy – apeluje policja.

W piątek (07.01) na ulicy Wojska Polskiego w Mielcu, policjanci zatrzymali 27-letniego kierowcę forda mondeo. Pomimo ograniczenia prędkości do 40 km/h, mężczyzna miał „na liczniku” aż 94 km/h.

Mieszkaniec Stalowej Woli otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 1500 zł.
Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy kierującemu za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego w postaci przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.