6-0 z Legią? Stal Mielec była pierwsza

Wielu kibiców nie może się otrząsnąć z traumy po środowym (14.09) upokorzeniu piłkarskiego mistrza naszego kraju w Lidze Mistrzów. Wynik 0-6 u siebie z Borussią Dortmund jest najwyższą porażką Legii Warszawa w historii jej występów w europejskich pucharach i jednak z największych klęsk polskiego futbolu. Boli nie tylko rozmiar przegranej, co styl, albo raczej anty-styl gry. Nie było walki, ambicji, taktyki, siły, o umiejętnościach nie wspominając.

Tymczasem okazuje się, ze Borussią nie była pierwszą drużyną, która „wsadziła” Legii pół tuzina bramek. Zrobiła to wcześniej Stal Mielec. Miało to miejsce 10 sierpnia 1975 roku. Internauci ironizują, że Borussia po prostu miała dobre wzorce. Oto dowód.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.