Staruszek chciał zabić swoją żonę. Uderzył ją młotkiem w głowę, potem dźgał nożem
Usiłował zabić swoją matkę. Dźgał ją nożem

Najbliższe trzy miesiące za kratami aresztu spędzi 75-letni mieszkaniec gminy Czermin, który próbował zamordować żonę. Uderzył ją młotkiem w głowę, a potem zadał nożem kilka ciosów w okolice ucha i dłoni. Senior usłyszał zarzut zabójstwa, grozi mu za to dożywocie.
Do zdarzenia doszło w czwartek (09.03) w jednej z miejscowości w gminie Czermin. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mieleckich policjantów, 75-latek wszedł nagle do kuchni, gdzie była jego żona.

Tam uderzył ją młotkiem w głowę, a potem kilka razy ugodził nożem w ucho i dłoń. Słysząc krzyki kobiety i wołanie o pomoc, na ratunek przeszedł jej syn. Obezwładnił agresora i wezwał pomoc.

Żona sprawcy z urazem głowy, ucha i szyi została hospitalizowana. Jej życiu na szczęście nie zagraża już  niebezpieczeństwo. 75-latek trafił do policyjnego aresztu. Tam przebadano go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy.

Po zebraniu dowodów, śledczy przedstawili mu zarzuty próby zabójstwa. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.
Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet kara dożywotniego więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mielcu.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.