Stal ogrywa ŁKS i walczy dalej w Pucharze Polski

Stal Mielec przegrywa z Wisłą i odpada z Pucharu Polski

Piłkarze Stali Mielec pokonali na wyjeździe po rzutach karnych ŁKS Łódź i zagrają w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Od 81. minuty gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika.

Wynik otworzył ŁKS, a gola zdobył dobrze znany mieleckim kibicom, Dawid Kort. Łodzianie nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia. Trzy minuty później wyrównał Estończyk, Bogdan Vastsuk.

Mielczanie wyszli na prowadzenie siedem minut po zmianie stron. Gola zdobył Mikołaj Lebedyński. W 67. minucie meczu w ekipie z Mielca na boisku pojawił się Krystian Getinger. Tyle, że 14. minut później dostał czerwoną kartkę i musiał zejść z boiska.

ŁKS wykorzystał sytuację i szybko zrobiło się 2-2. Na więcej jednak nie było go stać. Konieczne było przeprowadzenie dogrywki. Ta jednak nie dała goli.

Stało się więc jasne, że zwycięzcę wyłonią rzuty karne.  Te wygrali goście. Jako ostatni trafił Leandro i dał Stali awans do 1/16 finału Pucharu Polski.

1. runda Pucharu Polski, środa, 31 VIII 2022
ŁKS ŁódźStal Mielec 2:2 (Vastsuk 30’, Lebedyński 52’), w karnych 3-4
FKS: Mateusz Kochalski Mateusz, Marcin Flis (67′ Krystian Getinger), Leandro, Mateusz Mak (67′ Said Hamulić), Mikołaj Lebedyński, David Poręba, Paweł Żyra, Fabian Hiszpański (46′ Fryderyk Gerbowski), Mateusz Matras (46′ Arkadiusz Kasperkiewicz), Bogdan Vastsuk (67′ Maciej Domański), Kamil Kruk.

Rywalem mieleckiej Stali w 1/16 finału Pucharu Polski będzie Piast Gliwice. Ten mecz odbędzie się 19 października na obiekcie przy ulicy Solskiego.