Stal Mielec wygrywa na Solskiego z Wisłą Kraków

Wielkie emocje w Białymstoku. Mateusz Mak ratuje remis
Fot. stalmielec.com

Piłkarze Stali wygrali dziś pierwszy mecz w tym sezonie. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że odniesione w Mielcu. Ozdobą meczu z Wisłą Kraków były bramki. Zdobyli je: Aleksandar Kolew i Mateusz Mak (na zdjęciu).
Mecz miał różne fazy. Raz atakowali jedni, raz drudzy. Decydujące ciosy zadawali jednak gospodarze. Inna sprawa, że mielczanie zaskoczyli bardzo pozytywnie, z Wisłą Kraków zagrali jeden z najlepszych meczów w ostatnich latach. Były też przepiękne gole.

W 42. minucie Aleksandar Kolew przyjął sobie piłkę na dwudziestym metrze, delikatnie mu się podbiła, ale nie przeszkodziło to w oddaniu cudownego strzału.

Kilkanaście minut wcześniej pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Mak. Wtedy jednak jeszcze bramkarz zdołał odbić piłkę na poprzeczkę. W końcu jednak napastnik Stali dopiął swego i w 52. minucie zdobył bramkę po uderzeniu głową.

W następnej kolejce mielczanie zagrają na wyjeździe z groźną Pogonią Szczecin. Spotkanie to odbędzie się w sobotę (21.08), start o godzinie 15:00.
4. kolejka Ekstraklasy, piątek, 13 VIII 2021
Stal MielecWisła Kraków 2:1 (Kolew 42’, Mak 52’)
FKS: Rafał Strączek – Maksymilian Sitek (71′ Wiktor Kłos), Jonathan de Amo, Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger – Mateusz Mak (75′ Maciej Jankowski), Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Urbańczyk, Marcin Budziński (71′ Albin Granlund) – Aleksandar Kolew (84′ Mateusz Żyro).
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.