Stal Mielec wygrywa na Solskiego z Wisłą Kraków

Wielkie emocje w Białymstoku. Mateusz Mak ratuje remis

Piłkarze Stali wygrali dziś pierwszy mecz w tym sezonie. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że odniesione w Mielcu. Ozdobą meczu z Wisłą Kraków były bramki. Zdobyli je: Aleksandar Kolew i Mateusz Mak (na zdjęciu).

Mecz miał różne fazy. Raz atakowali jedni, raz drudzy. Decydujące ciosy zadawali jednak gospodarze. Inna sprawa, że mielczanie zaskoczyli bardzo pozytywnie, z Wisłą Kraków zagrali jeden z najlepszych meczów w ostatnich latach. Były też przepiękne gole.

W 42. minucie Aleksandar Kolew przyjął sobie piłkę na dwudziestym metrze, delikatnie mu się podbiła, ale nie przeszkodziło to w oddaniu cudownego strzału.

Kilkanaście minut wcześniej pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Mak. Wtedy jednak jeszcze bramkarz zdołał odbić piłkę na poprzeczkę. W końcu jednak napastnik Stali dopiął swego i w 52. minucie zdobył bramkę po uderzeniu głową.

W następnej kolejce mielczanie zagrają na wyjeździe z groźną Pogonią Szczecin. Spotkanie to odbędzie się w sobotę (21.08), start o godzinie 15:00.