Stal Mielec wygrywa arcyważny mecz z Podbeskidziem

Piłkarze Stali Mielec wygrali dziś (15.03) bardzo ważny mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2-1 i opuścili ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Krystian Getinger (na zdjęciu) i Marcin Flis.

Od początku dzisiejszego meczu przeważała Stal. Tradycyjnie jednak grzeszyła skutecznością. Już w 3. minucie Andreja Prokić głową przestrzelił z czterech metrów. I tak można byłoby wyliczać. A jako że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, w 32 minucie goście wyszli na prowadzenie.

Gra się wyrównała. Stan ten trwał do 52 minuty, kiedy to strzał głową Roberta Dadoka z pięciu metrów odbił bramkarz, ale poprawka Krystiana Getingera okazała się już skuteczna.

Niespełna kwadrans później Stal zdobyła drugą bramkę. W zamieszaniu piłka wybita została pod nogi Marcina Flisa, a ten natychmiast uderzył. Do ataku ruszyli bielszczanie, ale gospodarze zdążyli obronić zwycięstwo i bezcenne trzy punkty.

Dzięki zwycięstwu mielczanie opuścili ostatnie miejsce w tabeli, zajęło je Podbeskidzie Bielsko-Biała. O utrzymanie walczy również Cracovia Kraków.

W następnej kolejce FKS zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków. To ważne spotkanie odbędzie się w w najbliższą niedzielę (21.03), o godzinie 15.