Mieszkania dla tych, których nie stać na kredyt

Wybudują bloki dla tych, których nie stać na kredyt

Mieszkania w liczbie ponad dwustu mają powstać w blokach pomiędzy ulicami Witosa, a Powstańców Warszawy w Mielcu. Wybudowanych ma zostać sześć czteropiętrowych obiektów. Prace mają ruszyć w tym roku.
Inicjatywa skierowana jest do osób, których nie stać na kredyt lub które nie chcą obarczać się długoletnim zobowiązaniem. Osiedle ma powstać w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Zamiast „Mieszkania+”

Aby jednak było to możliwe, konieczne jest utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Oprócz Mielca, znaleźć się w niej mają: Przemyśl, Sanok, Ustrzyki Dolne i Medyka. O wyrażenie zgody na utworzenie takiej spółki magistrat wystąpi już na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to nowa inicjatywa, który ma zastąpić program „Mieszkanie +”. Na realizację inwestycji mieszkaniowej w ramach SIM samorządy otrzymają 35 proc. dofinansowania.

Lokatorom, którzy w ramach umowy partycypują w kosztach, pokryją co najmniej 20 proc. kosztów budowy lokalu. SIM-y zapewnią możliwość dojścia im do własności po 20-30 latach.

„Atrakcyjne ceny”

W piątek (12.03) wiceprezydent Paweł Pazdan wziął udział w konferencji, podczas której oficjalnie ogłoszono wolę utworzenia SIM w Mielcu, Przemyślu, Sanoku, Ustrzykach Dolnych i Medyce.
– Chcemy, aby mielczanie w przeciągu najbliższych lat mogli wynajmować te lokale na zasadach lokatorskich z możliwością dojścia do własności. Program proponuje rząd. Dlatego część inwestycji uzyska wsparcie z budżetu państwa, a część będą ponosili mieszkańcy.

– Będą uiszczać w czynszu takie raty, aby równocześnie spłacać wartość mieszkania i w ten sposób dojść do własności. W naszej ocenie, takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, z uwagi na to, że dofinansowanie inwestycji jest bezzwrotne, cena lokali powinna więc być dla mieszkańców atrakcyjna – tłumaczy wiceprezydent.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.