Stal Mielec pewnie wygrywa z Miedzią w Legnicy

Zabrze w szoku. Stal Mielec wygrywa z Górnikiem

Podopieczni Adama Majewskiego pewnie wygrali dziś na wyjeździe z Miedzią Legnica 0-2. Bramki zdobyli: Said Hamulić i Adam Ratajczyk.

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach Ekstraklasy, związana z meczami reprezentacji narodowych, okazała się zbawienna dla piłkarzy Stali Mielec. W dzisiejszym starciu z Miedzią zawodnicy FKS byli zdecydowanie lepsi, i to pod każdym względem.

Defensywa gospodarzy robiła wręcz koszmarne błędy. Jeden z nich w 20. minucie wykorzystał Adam Ratajczyk, który następnie podał na czystą pozycję do Saida Hamulicia, a ten pewnie zdobył gola.

W końcówce pierwszej połowy FKS zadała drugi cios. Tym razem asystował Arkadiusz Kasperkiewicz, natomiast Ratajczyk był egzekutorem, oddając doskonały strzał w okienko z ostrego kąta.

W drugiej części spotkania z Miedzią mielczanie w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone.

11. kolejka Ekstraklasy, niedziela, 2. października 2022
Miedź LegnicaStal Mielec 0:2 (Hamulić 20’ i Ratajczyk 45’)
FKS: Bartosz Mrozek – Kamil Kruk, Mateusz Matras, Marcin Flis, Fabian Hiszpański, Arkadiusz Kasperkiewicz (87′ Paweł Żyra), Piotr Wlazło, Krystian Getinger, Adam Ratajczyk (74′ Fryderyk Gerbowski), Said Hamulić (74′ Mikołaj Lebedyński), Maciej Domański (63′ Mateusz Mak).

W następnej kolejce mielczanie zagrają na swoim stadionie z liderem tabeli, Pogonią Szczecin. Ten mecz odbędzie się w piątek (07.10), o godzinie 18.