Mamy boisko przy Bulwarach Gryfitów Mieleckich
Mamy boisko przy Bulwarach Gryfitów Mieleckich

Od kilku dni przy Bulwarach Gryfitów Mieleckich mieszkańcy mają do dyspozycji boisko wielofunkcyjne. Jest ono przystosowane do gry w piłkę nożną, siatkówkę, piłkę ręczną oraz koszykówkę. W przyszłości mają tam być też boiska do siatkówki plażowej.

Zadanie zrealizowano dzięki Mieleckiemu Budżetowi Obywatelskiemu za 539 tysięcy zł. Dodatkowo magistrat zapłacił 130 tys. zł za piłkochwyty.
W planie jest jeszcze budowa oświetlenia boiska. Pomysłodawcą powstania boiska przy bulwarach jest Marcin Basiak – trener oraz były zawodnik Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Stal Mielec.

– Widać, że potrzeba jest bardzo duża, jeśli chodzi o tego typu boiska dla młodzieży, ale i wszystkich mieszkańców miasta. To boisko do południa będzie służyło uczniom Szkoły Podstawowej nr 2, natomiast popołudniami i w weekendy czy wakacje korzystać z niego będą mogli także inni – zapewnił prezydent Jacek Wiśniewski.

W inauguracyjnych meczach na boisku przy bulwarach rywalizowali urzędnicy i radni, a także siatkarki, piłkarze ręczni i uczniowie szkoły nr 2.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.