„Sprawa dla reportera” o Kronospanie. „Przyjdźcie i powiedzcie, co myślicie”
Uciążliwy smród, pieczenie oczu, zawroty głowy, problemy z pogłębiającymi się alergiami i astmą u dzieci, niepokojące choroby u zwierząt – to tematy, które zainteresowały Elżbietę Jaworowicz, dla wielu kultową prowadzącą programu TVP „Sprawa dla reportera”.

Dziennikarka wraz ze swym zespołem spotka się z mieszkańcami w czwartek (09.05) o godz. 14:30 na parkingu przed firmą Kronospan. Zainteresowanie prowadzącej program „Sprawa dla reportera” wywołał list 12-letniej Emilki z wołaniem o pomoc, który napisała ośmielona protestami w Mielcu. Stąd Elżbieta Jaworowicz chce spotkać się z rodzicami dzieci, które chorują z powodu zapylenia powietrza.
Spotkanie z dziennikarką potrwa około dwie godziny. – Jeśli ktoś nie może przyjść punktualnie o godz. 14:30, może przybyć pół godziny później – napisała na portalu społecznościowym Dorota Chorążka, która od lat angażuje się w walkę o czyste powietrze w Mielcu. – Przyjdźcie się wypowiedzieć co wam leży na sercu w sprawie tego zakładu: rodzice z dziećmi, właściciele z psiakami, każdy kto czuje się poszkodowany przez fabrykę, komu on utrudnia normalne funkcjonowanie. Mam na myśli również mieszkańców osiedla Mościska, które cierpi na działalności Kronospanu, a także pracowników okolicznych firm,. Mile widziani są lekarze, którzy mogliby wypowiedzieć się w tej sprawie – dodaje.
O Mielec Lokalnie 3089 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.