Spotkanie z wyjątkową kobietą. Maria Mirecka-Loryś w „Kanie” [FILM]
Ma 101 lat, ale wigoru i witalności mógłby pozazdrościć jej niejeden z nas. Mowa o pani Marii Mireckiej-Loryś, działaczce podziemia narodowego w latach 1939-1945, będącej do dziś wulkanem aktywności.
Jest członkinią Narodowej Organizacji Wojskowej, komendantką główną Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet, należy do Związku Polek w USA, jest także dyrektorem Krajowego Zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej. W 2014 roku został zrealizowany o niej film dokumentalny:

Spotkanie z panią Marią odbędzie się w niedzielę (28.05) o godzinie 16 w siedzibie Katolickiego Centrum Młodzieży „Kana”, przy kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Wstęp jest wolny. Wydarzenie organizowane jest w ramach spotkań patriotycznych, za którymiś stoi pan Józef Serafin.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.