Mielczanie w „Bitwie pod Rząbcem” – filmie, który odkłamuje historię
W sieci można obejrzeć fabularyzowany film dokumentalny, który upamiętnia bitwę pod Rząbcem. Chodzi o wydarzenie z 8 września 1944 roku, kiedy to żołnierze z Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych stoczyli zwycięską bitwę z komunistyczną partyzantką i wspierających ich Sowietami.
Prawdziwych bohaterów walczący o Polską niepodległą i niezależną od wpływów komunistycznych nazwano zbirami, zaś kolaborantów z Armii Ludowej, współpracujących z agenturą sowiecką – herosami. By położyć kres tym propagandowym kłamstwom, Fundacja Odzyskajmy Naszą Historię przedstawia fabularyzowany film dokumentalny „Bitwa pod Rząbcem – historia prawdziwa.” W produkcji wystąpili znani historycy i publicyści badający ten okres historii Polski, w tym m.in. Leszek Żebrowski.
W rolę aktorów wcielili się m.in. aktywiści Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa ps. „Mściciel” z Mielca: Adam Gryczman, Marek Kozłowski, Magdalena Labak, Jakub Maziarz, Bogusław Pezda, Piotr Pszeniczny, Joanna Rzeźnik, Robert Sukiennik, Janusz Szalwa i Daniel Wrzesień.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.