Śmigłowce Black Hawk z Mielca jednak zasilą polskie siły specjalne?

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu poinformowały, że – wbrew doniesieniom medialnym – w dalszym ciągu „trwają kontakty z rządem na temat ewentualnego dostarczenia uzbrojonej wersji bojowych helikopterów wsparcia Black Hawk dla Polskich Sił Specjalnych”.

– Mamy nadzieję, że wybór naszych śmigłowców podziała jako katalizator dla zamówień z sąsiednich krajów Europy Środkowej i Wschodniej. PZL Mielec oferuje wysokiej jakości produkty o przystępnych cenach i jest największym zakładem produkcyjnym należącym do firmy Lockheed Martin poza USA – czytamy w komunikacie mieleckich zakładów.

To, że siły specjalne wzmocni 21 śmigłowców z PZL Mielec, Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej, obiecał dwa miesiące temu (10.10). Wkrótce potem jednak zmienił zdanie i oświadczył, że „informacja o zakupie 21 Black Hawk’ów nigdy nie była aktualna”.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.