Mielecki KOD w „ZaKODowanych”

Komitet Obrony Demokracji z Mielca znalazł się w klipie „ZaKODowani” popularnych, szczególnie wśród prawicowej młodzieży, raperów: Mariusza „Evitsa” Chojnackiego i Zbigniewa „Bastiego” Woźniaka. Utwór mocno rozprawia się z patronami politycznymi KOD. Już na wstępie słyszymy szokujące wypowiedzi uczestników demonstracji: „Jaruzelski bardziej cywilizowany, wierzyłem w Gomułkę, wierzyłem w Cyrankiewicza…”

Mielecki KOD jest tu dość mocno wyeksponowany. Od 42 sekundy widzimy manifestantów z transparentem, a wśród nich dobrze znanego lidera młodej mieleckiej lewicy – Michała Tomczyka. Film, który wykorzystali raperzy, pochodzi z manifestacji Komitetu w Rzeszowie.
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.