Mieleckie śmigłowce dla Chile

Chile zostało siódmym nabywcą helikopterów Black Hawk S-70i wyprodukowanych w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. To efekt zakończonych kilka dni temu negocjacji między Sikorsky Aircraft (właściciela PZL), firmą należącą do amerykańskiego giganta – Lockheed Martin i Siłami Powietrznymi Chile. Przedmiotem zamówienie jest sześć sztuk „Czarnych Jastrzębi”, które powstaną w Mielcu. Maszyny mają być gotowe w 2018 roku.

Po rozpoczęciu dostaw helikoptery będą wykonywać zarówno misje wojskowe, jak i humanitarne, w tym transport żołnierzy, misje poszukiwawcze i ratunkowe oraz wsparcie w wypadku klęsk żywiołowych. W mieleckich zakładach podkreślają, że Black Hawk’i są znane ze swojej odporności na trudne warunki pogodowe i zdolności. Dotyczy to również dużych wysokości i wysokich temperatur, które są charakterystyczne dla Ameryki płd.

„Czarne Jastrzębie” mogą być przenoszone na dalsze odległości za pomocą samolotów transportowych C-130 Hercules, które także znajdują się na wyposażeniu Chile.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.