Śladami walk Wojciecha Lisa
Miłośników jednośladów i lokalnej historii czeka nie lada gratka. Chodzi o sobotni (09.03) rajd rowerowy śladami Wojciecha Lisa (1913-48) „Mściciela”, legendarnego Żołnierza Niezłomnego ziemi mieleckiej i kolbuszowskiej. Impreza jest otwarta i bezpłatna. Jedziemy jednak na własną odpowiedzialność, dzieci do 18 lat muszą być pod opieką rodziców lub posiadać ich pisemną zgodę na udział w rajdzie.

Cykliści wyruszą o godz. 10.30 z Placu Armii Krajowej w Mielcu, skąd skierują się na polanę w Szydłowcu – tam wezmą udział w uroczystościach sadzenia Dębów Pamięci. Kolejnym przystankiem rajdu będzie leśniczówka Pateraki (miejsce śmierci Wojciecha Lisa) – tam odbędzie się wspólne ognisko.
Następnie rowerzyści wrócą lasami do Mielca. – Przestrzegamy zasad ruchu drogowego. Na traktach leśnych nie wyprzedzamy się, zachowujemy należytą odległość od siebie. Zgłaszając swój udział w rajdzie, wyrażamy  zgodę, na publikowanie zdjęć z tego wydarzenia – podkreślają organizatorzy.O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.