Siedem ofiar śmiertelnych koronawirusa. Ponad 620 potwierdzonych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (22.03) o godz. 18 o 64 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Siedem osób, niestety, zmarło. Ostatnią ofiarą tego patogenu jest 43-letni mężczyzna w Radomiu, który od początku był w bardzo ciężkim stanie.

Ostatnie 64. przypadki zakażenia dotyczą województw: mazowieckiego – 20, łódzkiego – 15, dolnośląskiego – 10, wielkopolskiego – 6, śląskiego – 5, małopolskiego – 4, 2 lubuskiego – 2, lubelskiego – 1, i warmińsko-mazurskiego – 1. W sumie zakażonych koronawirusem jest 627 Polaków.

Pięć godzin wcześniej resort zdrowia powiadomił o zakażeniu dwóch osób na Podkarpacia. Chodzi o mężczyznę w „sile wieku” z powiatu jasielskiego oraz młodą kobietę z powiatu leżajskiego. Oboje przebywają w ścisłej kwarantannie W sumie koronawirusa wykryto u 28 mieszkańców regionu.
Pod nadzorem epidemiologicznym jest 6 477 osób, 6 020 poddano kwarantannie domowej, w szpitalach znajduje się 68 mieszkańców Podkarpacia. Na terenie powiatu mieleckiego, jak dotąd, odnotowano siedem potwierdzone przypadków zakażenia koronawirusem.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.