Czwórka mieszkańców powiatu mieleckiego zarażonych koronawirusem

Mamy w Polsce 40. nowych przypadków zakażenia koronawirusem, które zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów. Dotyczą one województw: łódzkiego – 19, śląskiego – 7, dolnośląskiego – 5, podkarpackiego – 5, pomorskiego – 3, małopolskiego – 1.
Według najnowszych informacji Ministerstwa Zdrowia, liczba zakażonych koronawirusem Polaków wynosi 492. Pięć osób, niestety, zmarło. Są to: 57-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu; oraz czterech mężczyzn: 73 l. (Wrocław), 66 l.  (Lublin), 67 l. (Łańcut) i 57 l. (Wałbrzych).

W piątek (20.03) w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta, która była zarażona koronawirusem. Jej śmierć spowodowała jednak sepsa, więc nie jest uwzględniana w statystykach.

Na Podkarpaciu odnotowano 25 przypadków zakażenia. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 6 477 osób, 6 020 poddano kwarantannie domowej, w szpitalach przebywa 68 mieszkańców województwa.
Na terenie powiatu mieleckiego, jak dotąd, odnotowano siedem potwierdzone przypadków zakażenia koronawirusem. Cztery zakażenia ujawniono dzisiaj. To jedna kobieta i trzech mężczyzn. Wszyscy są stanie dobrym, zostali objęci ścisłą kwarantanną.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.