Sejmik zrezygnował z potępienia ideologii LGBT

Sejmik zrezygnował z potępienia ideologii LGBT

Sejmik Podkarpacki unieważnił dziś swe stanowisko – sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii ruchów tzw. LGBT. Jak zagłosowali radni wybrani z powiatu mieleckiego, Maria Napieracz i Władysław Ortyl?

Sejmik przyjął stanowisko „Podkarpacie jako region tolerancyjny”. Tym samym uchylił swoją uchwałę z 2019 roku wyrażającą sprzeciw wobec „promocji i afirmacji ideologii ruchów LGBT”.
Radni PiS i LGBT

Marszałek Władysław Ortyl tłumaczył to „odpowiedzialnością za budżet województwa”. Głosowanie w tej sprawie poprzedziła burzliwa debata, która trwała trzy godziny.

W nowo przyjętym stanowisku czytamy:

” (…) Jako Radni Województwa Podkarpackiego stoimy na straży aby równość i poszanowanie praw człowieka, szacunek dla odmiennych poglądów oraz odrzucenie wszelkich prób nienawiści i dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, rasę, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, religię, światopogląd lub orientację seksualną były nadrzędnymi wartościami dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia (…)”.

„Judaszowe srebrniki”

Za uchyleniem stanowiska w sprawie LGBT głosowało 18 radnych, w tym (co może dziwić) zdecydowana większość przedstawicieli PiS. Tylko 6 było przeciw.
– Smutny dziś dzień dla Podkarpacia. Sejmik rękami radnych Prawa i Sprawiedliwości wycofał uchwałę za Rodziną, Wolnością i Demokracją, ulegając szantażowi Komisji Europejskiej. I to w Dzień Polskiego Państwa Podziemnego – komentował Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, polityk Solidarnej Polski.

Jeszcze ostrzej dzisiejszą decyzję Sejmiku skomentował Kacper Głaz (PiS), który był inicjatorem stanowiska Rady Powiatu Mieleckiego w sprawie „powstrzymania ideologii LGBT”.:

– Gdzie Szanowni Radni Wasze wartości w które wierzyliście do dzisiaj, Wasz honor i przekonanie do obrony słusznego stanowiska? Są na tym świecie sprawy, których nie należy stawiać na jednej szali z pieniędzmi. Czy to nie są judaszowe srebrniki…? – pytał radny Głaz.
Sejmik zrezygnował z potępienia ideologii LGBT
Kacper Głaz, radny powiatu mieleckiego.

 
Jak głosowali nasi?

Dwójka przedstawicieli powiatu mieleckiego w Sejmiku – Maria Napieracz i Władysław Ortyl, oboje PiS – zagłosowała za uchyleniem stanowiska potępiającego ideologię LGBT.

Sejmik zrezygnował z potępienia ideologii LGBT
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.