Nie żyje Henryk Kubik – mielecki plastyk, wieloletni pracownik Samorządowego Centrum Kultury

Nie żyje Henryk Kubik - mielecki artysta plastyk, wieloletni pracownik Samorządowego Centrum Kultury

Zmarł Henryk Kubik, artysta plastyk, wieloletni pracownik Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, autor wielu dekoracji i aranżacji. Miał 74 lata.
Henryk Kubik był absolwentem Liceum Plastycznego w Tarnowie. Pracę zawodową rozpoczął w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu.

Na początku lat 90′ związał się z Domem Kultury, gdzie aż do emerytury pracował jako instruktor w pracowni plastycznej. Był autorem wielu dekoracji scenicznych, aranżacji wystaw artystycznych oraz dekoracji na fasadzie SCK i w hali sportowej.

Był autorem plakatów i programów Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Przez wiele lat aranżował szopkę w parafii p.w. Ducha św. w Mielcu. Ostatnia jego praca polegała na renowacji figurki Matki Boskiej zlokalizowanej przy ulicy Wojsławskiej.
Zmarł w czwartek (05.01). O jego śmierci w mediach społecznościowych poinformowało SCK.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.