Rząd otwiera boiska, baseny, hotele, teatry i kina

Rząd otwiera boiska, baseny, hotele, teatry i kina

– Za tydzień otwarte zostaną hotele, kina i teatry. Dopuszczona będzie wszelka aktywność sportowa na wolnym powietrzu – poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki.

Otwarcie hoteli i miejsc noclegowych (do 50 procent łóżek) oraz otwarcie kin, teatrów, oper i filharmonii (do 50 proc.) nastąpi w piątek (12.02). Decyzje te będą obowiązywać przez dwa tygodnie.
– Niestety restauracje, siłownie, fitness i część działalności gospodarczych określonych do tej pory w odpowiednich PKD zostaje nadal zamknięta Dopuszczamy teraz wszelką aktywność sportową na terenach otwartych. Otwarte będą stoki i baseny. Zamknięte natomiast aquaparki. Nasze decyzje będą obowiązywać przez dwa tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny – mówił premier.

Do 14 lutego zawieszona jest działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Ograniczona pozostaje działalność hotelarska.

Przypomnijmy, że od poniedziałku (01.02) w galeriach handlowych mogą być otwarte wszystkie sklepy przy zachowaniu wytycznych sanitarnych.

W placówkach handlowych nadal obowiązują limity: jedna osoba na 10 metrów kwadratowych w sklepach do 100 m kw. lub jedna osoba na 15 m kw. w sklepach powyżej 100 mkw. Obowiązuje też wymóg maseczek. Sklepy mają obowiązek udostępnić klientom rękawiczki i płyny do dezynfekcji rąk.
W centrach handlowych wciąż nie działają place zabaw i siłownie, a restauracje i kawiarnie mogą wydawać jedzenie tylko na wynos i na dowóz.
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.