Rozbudowa Kronospanu zablokowana? Radny: – Tego trzeba pilnować
Wszystko wskazuje na to, że słynna działka 6/19, położoną między ulicą Sołtyka a zakładem Kronospan w Mielcu, nie trafi do tej firmy. Miasto zablokowało taką możliwość.

Teren ten miał być najpierw wydzierżawiony przedsiębiorcy, który chciał tam wybudować miejsca postojowe dla samochodów ciężarowych. Koniec końców nic jednak z tego nie wyszło. Potem do gry wkroczył sąsiadujący z działką Kronospan, który chciał w ten sposób poszerzyć swoje terytorium. Po protestach magistrat odrzucił taką możliwość. Nie zrezygnował jednak z pozbycia się tej nieruchomości.

Aby to zrobić bez konieczności prowadzenia otwartego przetargu, w którym zapewne brałaby udział firma Kronospan, nieruchomość przekazano spółce Lotnisko Mielec. – Jej rada nadzorcza podjęła wstępną uchwałę dotyczącą sprzedania tej działki Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego MARR, która planuje tam budować inkubatory przedsiębiorczości – poinformował prezydent Jacek Wiśniewski.
Radny Jarosław Szczerba, który dosłownie na każdej sesji rady pyta się o działkę przy Kronospanie, woli jednak „dmuchać na zimne”. – Tej sprawy trzeba pilnować, bo jako radni nie możemy doprowadzić do rozbudowy zakładu, który w Mielcu wzbudza takie kontrowersje – tłumaczy Szczerba. – Swoją drogą nie chce mi się wierzyć, żeby miejscu sąsiadującym z wyziewami  Kronospanu powstały inkubatory.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.