Rower bez łańcucha? Wymyślił go mielczanin [ZDJĘCIA, FILM]

JIVR-Bike to elektryczny, bezłańcuchowy, składany rower nowej generacji, który dziś (11.01) zaprezentowano podczas konferencji w siedzibie Inkubatora Nowych Technologii w Mielcu.

Twórcą tego jednośladu jest 29-letni mielczanin, Marcin Piątkowski. JIVR-Bike wymyślił, kiedy studiował w Londynie. Smart-rower jest przystosowany zarówno do tradycyjne jazdy, ale ma też napęd elektryczny. Łatwo można go złożyć i zabrać, unikając w ten sposób kradzieży.

Pojazd ma mobilną nawigację, która pokazuje trasę, lokalizację, spalone kalorie i przejechany dystans. Jego maksymalna prędkość to 25 km/h. Baterie pozwalają przejechać nim 30 km, a można je naładować korzystając ze zwykłego gniazdka elektrycznego w 3 godziny.
Obecnie trwa zbieranie na temat JIVR-Bike. Potrwa to do końca lutego b.r. Potem ma ruszyć seryjna produkcja. Firma CEO, której Piątkowski jest właścicielem, planuje miesięcznie produkować ok. 100 takich rowerów. Jedna sztuka kosztuje ok. 2,5 tys. euro.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.