Renata Siembab, burmistrz Przecławia, zaszczuwana przez hejterów?
Krzysztof Olszewski, radny powiatowy, złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nawoływaniu w Internecie do nienawiści wobec członków PiS. Jego zdaniem największy hejt spotyka Renatę Siembab, burmistrz Przecławia.

 – W ostatnim czasie wobec członków PiS na terenie gminy Przecław jest prowadzona kampania nienawiści, pomówień oraz zwykłego hejtu – alarmował. – Szczególnie godną potępienia jest kampania nienawiści wymierzona w panią burmistrz, która od początku swego urzędowania spotyka się z falą bezpodstawnej agresji w mediach społecznościowych. Trzeba temu postawić tamę poprzez wyciąganie konsekwencji przewidzianej prawem. Nikt nie może bezkarnie obrażać i nawoływać do przemocy.
– Informuję, że każdy przypadek takich działań wobec członków PiS i osób wspierających tę partię będzie zgłaszany organom ścigania. Zwracam się z apelem do politycznych mentorów tych osób, żeby swymi działaniami nie zachęcali do hejtu i nie dawali temu przyzwolenia – apelował radny PiS.

Do wystąpienia Olszewskiego odniósł się Maciej Jemioło, wieloletni pracownik przecławskiego magistratu, a obecnie etatowy członek Zarządu Powiatu: – Sam pan wbija szpilki, a potem zapowiada, że będzie ścigać hejterów – ironizował. – To też trzeba robić, bo wiemy co się dzieje, jeżeli ludzie wiedzą, że hejtując są incognito. Pewne rzeczy bolą człowieka i dlatego trzeba ważyć słowa.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.