Burza wokół członka Zarządu Powiatu. Czy wszystko było zgodne z prawem?
Przez wiele lat Maciej Jemioło był związany z Urzędem Miejskim w Przecławiu, w ostatnim był tam dyrektorem Wydziału Urbanistyki i Inwestycji, Ochrony Środowiska i Gospodarki Gruntami. Od trzech miesięcy jest etatowym członkiem Zarządu Powiatu. Problem w tym, że pojawiają się wątpliwości, czy został zatrudniony na tym stanowisku zgodnie z przepisami prawa.

Radny Krzysztof Olszewski mówi o licznych kontrowersjach dotyczącymi odejścia Jemioło z urzędu w Przecławiu. W związku z tym na ostatniej sesji Rady Powiatu zadał mu publicznie pytania: – Czy zakończył pan stosunek pracy z urzędzie? Jeżeli pozostaje pan w stosunku pracy, to na jakich zasadach, na jakim stanowisku, do kiedy i czy pobiera pan wynagrodzenie z tego tytułu? – dopytywał Olszewski.
Maciej Jemioło oświadczył, że rozwiązał umowę z okresem wypowiedzenia bez świadczenia pracy: – Nie jest tajemnicą, że prawo pozwala na rozwiązanie umowy o pracę z trzymiesięcznym wypowiedzeniem bez świadczenia pracy – przekonywał Maciej Jemioło. – Radny Olszewski, jako pracownik przecławskiego urzędu, ma wgląd do moich akt osobowych może sobie wszystko sprawdzić, bo ja nie mam nic do ukrycia. Z poprzednim pracodawcą rozwiązałem umowę o pracę i sądzę, że jest wszystko w porządku.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.