Remis z Radomiakiem. Pierwszy gol Oskara Zawady

Remis z Radomiakiem i debiutancki gol Oskara Zawady

Piłkarze Stali Mielec zremisowali dziś na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1:1. Swoją pierwszą bramkę dla FKS zdobył pozyskany Oskar Zawada.

Pierwsza połowa starcia z Radomiakiem należała Stali. Efektem tego był gol debiutującego w pierwszym składzie FKS, Oskara Zawady. Dostał on idealne podanie od Grzegorza Tomasiewicza i ze spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Chwilę wcześniej sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale potem odwołał swoją decyzję.

W drugiej połowie dominował już Radomiak. Goście zostali zepchnięci do głębokiej defensywy. Miejscowi wyrównali jednak dopiero po rzucie karnym.

„Jedenastkę” sprokurował Damian Primel, który najpierw wypuścił piłkę z rąk, a po chwili bezmyślnie szarpnął napastnika rywali. Zdobyty gol spowodował, że Radomiak przycisnął jeszcze mocniej.

Stal groźnie kontratakowała. W poprzeczkę trafił Maksymilian Sitek, groźnie z dystansu uderzał Mateusz Matras. Ostatecznie skończyło się remisem.

26. kolejka Ekstraklasy, niedziela, 20 III 2022
Radomiak RadomStal Mielec 1:1 (Zawada 44’)
FKS: Damian Primel – Albin Granlund, Mateusz Żyro, Bożidar Czorbadżijski, Marcin Flis, Krystian Getinger, Maks Sitek (76′ Wiktor Kłos), Mateusz Matras, Grzegorz Tomasiewicz (9o’ Jakub Wawszczyk), Dominik Steczyk (86′ Maciej Urbańczyk), Oskar Zawada.

W następnej kolejce mielczanie podejmować będą na swoim boisku Cracovię Kraków. Ten mecz odbędzie się na drugi piątek (01.04), o godzinie 18.