Remis z Lechem Poznań po golu Prokića

Remis z Lechem Poznań po golu Prokića
Andreja Prokić

Piłkarze mieleckiej Stali zremisowali dziś (13.12) z Lechem Poznań 1:1. Bramkę dla FKS zdobył Andreja Prokić. To było ostatnie w tym roku spotkanie Ekstraklasy przy Solskiego.

Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego tradycyjnie rozpoczęli mecz bardzo aktywnie. Dzięki temu dość szybko przejęli inicjatywę. Udokumentowali to golem w 27. minucie. Kamil Kościelny zgrał piłkę ze skrzydła do Andreji Prokicia, a Serb z polskim paszportem z kilku metrów pokonał bramkarza Lecha.
Teraz Legia Warszawa

Stal próbowała pójść za ciosem. Bardzo bliski podwyższenia wyniku był Łukasz Zjawiński, ale trafił w słupek. Później do głosu powoli zaczęli dochodzić poznaniacy. Efektem tego była 64. minuta, kiedy to umieścili piłkę w siatce gospodarzy. Sędzia jednak dopatrzył się ręki. Ale co się odwlecze, to nie uciecze…

Lechitom udało się w końcu doprowadzić do wyrównania. Stało się to na kilka minut przed zakończeniem spotkania. Do ostatniego gwizdka sędziego gra była bardzo emocjonująca. Zwycięskiego gola mogli zdobyć zarówno goście, jak i mielczanie. Ostatecznie skończyło się na remisie. Dzięki temu mielecka Stal odskoczyła od ostatniego w tabeli Podbeskidzia Bielsko-Biała o jeden punkt.

W ostatniej w tej rundzie kolejce mielczanie zmierzą się na wyjeździe z mistrzem Polski, a zarazem liderem Ekstraklasy, Legią Warszawa. Spotkanie odbędzie się już w piątek (18.12), o godzinie 20:30.

13 kolejka PKO BP Ekstraklasy, niedziela, 13 XII 2020 r.
FKS Stal Mielec Lech Poznań 1:1 (Prokić 27′)
FKS: Michał Gliwa – Bozhidar Chorbadzhiyski, Mateusz Żyro, Marcin Flis, Maciej Domański, Andreja Prokić (74′ Paweł Tomczyk, 87′ Petteri Forsell), Kamil Kościelny, Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger, Robert Dadok (57′ Mateusz Mak), Łukasz Zjawiński (74′ Przemysław Maj).O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.