Remis. Sędzia wypaczył wynik?

W sobotę (30.09) piłkarze Stali Mielec zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec 1-1. Mecz stał na niezłym poziomie. Jednak to nie o nim było głośno w całej Polsce, lecz o kontrowersyjnym golu dla przyjezdnych.

W 30. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główką w stronę bramki Radosława Majeckiego strzelił Arkadiusz Jędrych. Piłka odbiła się jeszcze od głowy jednego z obrońców Stali i zmierzała ku bramce. Na jej drodze znalazł się jednak Krzysztof Kiercz, który wybił futbolówkę.

#RAZEM #podawnyblask Na to ujęcie czekają wszyscy kibice…Tę sytuację sędzia liniowy zinterpretował jako gol dla Zagłębia….

Opublikowany przez FKS Stal Mielec na 30 września 2017

Arbiter uznał jednak, że piłka przekroczyła linię bramkową i uznał gola. Piłkarze Stali rzucili się z pretensjami na sędziów. Największy żal miał Kiercz. W 83. minucie gola dla FKS-u strzelił Maksymilian Banaszewski. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Remis stał się faktem. Niesmak pozostał.

Stal Mielec – Zagłębie Sosnowiec: 1-1 (Banaszewski 83.)

Skład: Radosław Majecki, Krzysztof Kiercz, Leandro, Mateusz Gancarczyk, Dejan Dermanović (46. Piotr Marciniec), Michał Janota, Krystian Getinger, Dominik Sadzawicki (69. Tomasz Swędrowski), Łukasz Wroński, Maksymilian Banaszewski, Rafał Grodzicki. Widzów: 3429.

Oto komentarz zdobywcy gola dla FKS, Maksymiliana Banaszewskiego.

A tu zapis pomeczowej konferencji prasowej z udziałem trenerów obu drużyn.