RADOMYŚL WIELKI. Znaleźli bombę podczas budowy kanalizacji [ZDJĘCIA]

Bombę lotniczą z czasów II wojny światowej wykopano dziś (18.05) przed południem w Radomyślu Wielkim podczas budowy kanalizacji deszczowej. Teren robót natychmiast został zabezpieczony, a okoliczni mieszkańcy ewakuowani.  Do nieszczęścia nie doszło.

Do znaleziska doszło na ulicy Ludwika Lonczaka około godz. 11:20 podczas prac ziemnych realizowanych przez pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej w Radomyślu Wielkim.
Niewybuch znajdował się na głębokości około metra. Natychmiast przerwano roboty i wezwano policję. Ta zabezpieczyła wskazane miejsce aż do przyjazdu patrolu rozładowania minersko-pirotechnicznego, który ma usunąć stamtąd bombę lotniczą. Bardzo często w takich przypadkach trwa to nawet 24 godziny. Następnie została podjęta decyzja o ewakuacji okolicznych mieszkańców.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. „”aż do przyjazdu patrolu rozładowania minersko-pirotechnicznego,””droga Redakcjo proszę uszanować tych ludzi i podać prawidłową nazwę patrolu.Szukać należy w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.