Przyjdą w niedzielę w nocy ze świecami pod siedzibę mieleckiego sądu
Organizacja „Mielczanie dla Demokracji”, która jest odnogą Komitetu Obrony Demokracji w Mielcu, organizuje akcję w obronie sądownictwa. Chodzi o reformę, którą przygotowuje rząd. Aktywiści zbierają się o godz. 21 pod budynkiem Sądu Rejonowego. Do tego samego namawiają mieszkańców.
– „Postanowiliśmy spotkać się, by okazać jak bardzo ważne dla naszego kraju są instytucje, których niezależność gwarantuje, że jesteśmy obywatelami demokratycznego państwa prawa – czytamy w komunikacie MdM. – Zapraszamy wszystkich, którym dobro naszej Ojczyzny leży na sercu, by przyłączyli się do nas i przyszli pod siedzibę sądu ze świecami. Stwórzmy łańcuch światła i czystych intencji. Prosimy nie używać żadnych znaków czy emblematów. Bądźmy razem!”
Czy akcja neo-KOD-u spotka się z reakcją mieleckich środowisk prawicowych, które wspierają reformę sądownictwa? Będą zadymy? Tego nie wiemy, ale takiej możliwości nie wykluczamy.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.