Przy użyciu noży groził pracownikom lokalu gastronomicznego w Mielcu

Usiłował zabić swoją matkę. Dźgał ją nożem

Policjanci zatrzymali mieszkańca Mielca, który przy użyciu dwóch noży groził pracownikom punktu gastronomicznego. Uszkodził też szybę w lokalu.

W sobotę (06.04), po godz. 22 dyżurny mieleckiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia w jednym z punktów gastronomicznych.

Używał noży

32-letni mężczyzna miał wbiec do tego lokalu, gdzie obrażał i groził pracownikom i właścicielowi. Używał przy tym dwóch noży.

Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, okazało się, że awanturnik został już obezwładniony przez klientów lokalu. Na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił mężczyźnie pomocy.

Napastnik został zatrzymany. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Mielca. Był nietrzeźwy. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Groźby karalne

W trakcie czynności mundurowi ustalili, że dwa dni wcześniej napastnik uszkodził szybę w tym lokalu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 29-latkowi zarzutów.

Sąd Rejonowy w Mielcu przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Mielcu i zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

Mieszkaniec Mielca odpowie za zniszczenie mienia oraz za groźby karalne. Za powyższe przewinienia grozi mu kara do 5 lat więzienia.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.