Przed nami wigilia na Placu AK
W poniedziałek (23.12) o godzinie 17 na Placu Armii Krajowej w Mielcu, już po raz piąty, odbędzie się wigilia dla samotnych. Będą: ciepły posiłek, opłatek i wspólne kolędowanie.
Tradycję miejskich wigilii zapoczątkował śp. prezydent Daniel Kozdęba. Od pierwszej edycji organizacją spotkania dla samotnych zajmuje się magistrat przy wsparciu Hotelu Iskierka i jego właścicielki, Iwony Ławruk. Podobnie jak w latach ubiegłych swoją pomoc zadeklarowali także wolontariusze, którzy na co dzień pracują w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mielcu, a także miejscowi harcerze.
Grudzień to wyjątkowy czas. Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z wigilijnym stołem i ciepłem rodzinnym. Pamiętajmy jednak, że nie każdy ma tyle szczęścia, nie wszyscy mają możliwość poczuć to ciepło, a wiele osób nie spędzi tych, jak i kolejnych świąt, z rodziną. To spotkanie, choć w najmniejszym stopniu, ma sprawić, że na twarzach osób samotnych pojawi się uśmiech, to także szansa dla osób bezdomnych na zjedzenie ciepłego posiłku. Dlatego serdecznie zapraszam i zachęcam do wzięcia udziału w tegorocznej Miejskiej Wigilii dla Samotnych na Placu AK – zachęca prezydent Jacek Wiśniewski.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.