Przed nami Militariada
W niedzielę (12.08.) od godz. 15 na bulwarach nad Wisłoką odbędzie się piąta edycja Zlotu Militarnego. Program wydarzenia jest bogaty. Będą prezentacje sprzętu militarnego oraz mundurów i barw z czasów II wojny światowej. Nie zabraknie również tradycyjnych rekonstrukcji i inscenizacji wydarzeń z okresu 1939 – 1956, które miały miejsce na terenie ziemi mieleckiej.

Głównym wątkiem będzie odtworzenie fragmentu bitwy pod Radomyślem Wielkim i Partynią z 8 września 1939 r. W rekonstrukcji wezmą udział: czołgi i sprzęt pancerny, działko przeciwpancerne, i kawaleria. – Niemcy stracili wówczas trzy czołgi walcząc m.in. z wycofującymi się polskimi oddziałami 10 Brygady Kawalerii Pancerno-Motorowej dowodzonej przez legendarnego płk. Stanisława Maczka – mówi Romuald Rzeszutek, wiceprezes mieleckiego stowarzyszenia „Prawda i Pamięć”.
Będą również inne atrakcje, w tym m.in.: pokazy walk na bagnety, szermierka szablą, i laserowa strzelnica. W trakcie imprezy odbędzie się po raz drugi Bieg Hetmana Mikołaja Mieleckiego. Całość zakończy koncert, grającego patriotycznego rocka, zespołu Forteca.

Zaproszenie na V Mielecki Zlot Militarny

Zbliża się weekend… Na Podkarpaciu obfitować będzie w wiele atrakcji. W #StudioLato zaproszenie do Mielca, gdzie w niedzielę odbędzie się V Zlot Militarny "Wrzesień 1939".

Opublikowany przez TVP3 Rzeszów Piątek, 10 sierpnia 2018O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.