Przed nami miejska wigilia dla samotnych mielczan

Rozdawali świąteczne prezenty potrzebującym

Jutro, o godzinie 17 w podcieniach budynku Samorządowego Centrum Kultury odbędzie się miejska wigilia dla samotnych i potrzebujących.

Miejska wigilia dla samotnych odbędzie się w takiej samej formie jak w zeszłym roku.
Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa zamiast wspólnego posiłku, łamania się opłatkiem i kolędowania przy wigilijnym stole, będą świąteczne paczki żywnościowe.

W ostatnich latach w  spotkaniach wigilijnych uczestniczyło około 250 osób i właśnie tyle paczek zostało przygotowanych na tegoroczną wigilię.

Tradycję świątecznych spotkań zapoczątkował śp. prezydent Daniel Kozdęba. Kontynuuje to obecny włodarz Mielca, Jacek Wiśniewski.

Przedsięwzięcie wspiera Hotel Iskierka. Pomagają także wolontariusze, którzy na co dzień pracują w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i harcerze.

Jeszcze dwa lata temu w specjalnie ustawionym namiocie na placu Armii Krajowej na czekało około dwieście miejsc. Tam samotni mieszkańcy mogli usłyszeć słowo duszpasterskie, przełamać się opłatkiem, zjeść posiłek i zaśpiewać kolędy.

Teraz jednak będzie inaczej. W środę (22.12), o godzinie 17 prezydent spotka się z samotnymi mielczanami w podcieniach gmachu SCK.
Przed nami miejska wigilia dla samotnych mielczan
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.