PRZECŁAW. Mają pumptrack [WIDEO]

Wczoraj (26.09) na  terenach zielonych w Przecławiu oddano do użytku pumptrack. To drugi taki obiekt w powiecie mieleckim.  Inwestycja kosztował 149 tysięcy złotych.

Pumptrack to tor łączący jazdę jednośladem i wszechstronny trening. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Obiekt ten wyrabia u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.

Przecławski pumptrack zlokalizowany jest na miejskich terenach zielonych – kilkaset metrów za siedzibą Domu Kultury. To 120-metrowy specjalnie przygotowany tor z wysokimi bandami, który ma służyć nie tylko rowerzystom, ale także użytkownikom hulajnóg, deskorolek czy rolek.

Najważniejszy jest pomysł, potem trzeba znaleźć lokalizację i pozyskać fundusze. To wszystko się udało, dlatego dziś wszyscy się cieszymy – mówiła Renata Siembab, burmistrz Przecławia. – Mam nadzieję, że to miejsce będzie służyło do aktywnego wypoczynku, nie tylko młodych mieszkańców.  To miejsce wymaga jeszcze inwestycji typu oświetlenie. Trzeba też zmodernizować drogę. Mam nadzieję, że uda się pozyskać na ten cel jakieś środki. Jest wniosek złożony do Funduszu Dróg Samorządowych.
Tor pumptrack w Przecławiu już otwarty!

Opublikowany przez Gmina Przecław Sobota, 26 września 2020
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.