MIELEC. Szpital wstrzymuje zabiegi planowe

Szpital Specjalistyczny w Mielcu poinformował dziś (28.09) o wstrzymaniu zabiegów planowych. Stan ten potrwa co najmniej przez tydzień. Dotyczy to oddziałów: chirurgii ogólnej, neurochirurgii, ortopedii, urologii, chirurgii naczyniowej. Nieoficjalnie mówi się, że to efekt pojawienia się koronawirusa na jednym z szpitalnych oddziałów.

Ograniczenia dotyczą nie tylko jednostek zabiegowych mieleckiej lecznicy. Sytuacja ta dotknie także oddziału zakaźnego. Przez co najmniej tydzień nie będzie on przyjmował pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, ale tylko ze stwierdzoną jego obecnością w organizmie.

Jest to związane z tym, że oddział zakaźny w chwili obecnej przekroczył limit świadczeń, które miał wykonać u pacjentów w związku z Covid-19. Trwają starania o zwiększenie limitu – mówi Aneta Dyka Urbańska, rzecznik prasowy mieleckiego szpitala. – Oczywiście sytuacja jest zmienna. Jeśli w tym zakresie będą jakieś nowe informacje do przekazania, będziemy to na bieżąco robić – zapewnia.
W ograniczonym zakresie działa także oddział rehabilitacyjny. Jest to spowodowane koniecznością przeprowadzenia u części personelu badań w kierunku koronawirusa.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.