Przebudują skrzyżowanie przed główną bramą do mieleckiej strefy ekonomicznej
Trwają przygotowania do przebudowy skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Przemysłowej, czyli przed Bramą Główną Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycję zamierza realizować powiat, ale przy współpracy z mieleckim magistratem i ewentualnie jedną z firm z terenu SSE.

Realizacja przedsięwzięcia jest uzależniona od pozyskanych funduszy, ale starosta Zbigniew Tymuła jest dobrej myśli. Przekonuje on, że projekt wpisuje się w program premiera Mateusza Morawieckiego, który zakłada m.in. modernizację dróg prowadzących do stref ekonomicznych: – Mam nadzieję, że wspólnie z miastem wspólnie zrealizujemy tę inwestycję – zaznacza starosta. – Do projektu dołącza się firma Kirchhoff. Ich marzeniem jest połączenie dwóch zakładów. Chcą, aby był tam budowany tunel.
Gdyby udało się pozyskać rządowe dofinansowanie, bardzo możliwe, że inwestycja zrealizowana zostałaby już w przyszłym roku. – Wtedy na terenie Mielca wszystkie drogi powiatowe byłyby już zmodernizowane – mówi Tymuła. – Piszemy historię, bo wcześniej powiat przekazywał drogi miastu do modernizacji. Sam niewiele robił Dzisiaj jest inaczej. Ale to wszystko dla mieszkańców.
– Przy alejach Kwiatkowskiego i Niepodległości wybudowaliśmy nowoczesne światła. Komentarze są różne, ale trzeba patrzeć na bezpieczeństwo ludzi. My to robimy – dodaje starosta.
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.