Jeden z liderów protestów przeciwko Kronospanowi chce być prezydentemPoznaliśmy kolejnego kandydata na prezydenta Mielca. To 35-letni Grzegorz Ziomek, którego poparł Ruch Kukiz’15. Wcześniej start w wyborach na najważniejszy urząd w mieście zadeklarowali: Piotr Wiech (Nasz Mielec), Fryderyk Kapinos (PiS); Jan Myśliwiec (Razem dla Ziemi Mieleckiej), i najmniej znana Beata Cetnar, która zamierza wystartować z ramienia własnego komitetu wyborczego.  

Grzegorz Ziomek znany jest w Mielcu przede wszystkim z organizacji protestów przeciwko firmie Kronospan. Jest także założycielem stowarzyszenia Odrodzony Mielec. Trzy lata temu z ramienia Kukiz’15 ubiegał się o mandat posła. Jaki jest jego program wyborczy?
Zapowiada m.in.: walkę z Kronospanem, udrożnienie komunikacyjne miasta, i szukanie oszczędności w kasie magistratu. Ziomek jest zwolennikiem: poszerzenia granic Mielca,powstania Muzeum Podkarpackiego Lotnictwa, przywrócenia budżetu obywatelskiego, oraz zagospodarowania mieleckich stawów. Obiecuje również działania na rzecz rozwoju lokalnego sportu.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.