Przebudują główne arterie strefy. Będzie taniej, ale czy rzetelnie i kompleksowo?
Rozpoczęto remont dwóch strategicznych arterii dla komunikacji w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomiczną. Jedną z nich jest Aleja Kwiatkowskiego, gdzie modernizacja dotknie odcinek między ul. Przemysłową a rondem z ul. Partyzantów. Drugim traktem, którego dotkną roboty, jest ul. Wojska Polskiego, gdzie przebudowane zostanie główne rondo; a droga od skrzyżowania przed firmą Kronospan w kierunku Mościsk poddana będzie modernizacji. Powstanie też ścieżka rowerowa.
Pewne kontrowersje wywołuje rozpisanie drugiego przetargu na oba zadania. Z jednej strony starosta Zbigniew Tymuła podkreśla, że dzięki temu zaoszczędzono ok. 1,3 mln zł. Z drugiej jednak – opozycja alarmuje, że oszczędności te wynikają z faktu zmniejszenia zakresu prac związanych m.in. z infrastrukturą podziemną (kablami, kanalizacją itp.), co w przyszłości może odbić się czkawką.
– Przy tak dużej inwestycji, z wymianą podbudowy dróg, ważne jest, żeby zrobić to na tyle kompleksowo, aby za kilka lat nie doszło do takich sytuacji, że któraś z instalacji ulegnie awarii i trzeba będzie to wszystko rozkopywać – dmuchał na zimne radny powiatowy, Michał Deptuła.
Starosta Tymuła uspakaja i zapewnia, że wszystko zostanie dopilnowane.
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.