Wyjątkowa akcja, wyjątkowy cel. Pobiją rekord Polski na „Powitaniu Lata”?
Trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek. Trzeba ich aż tysiąc kilogramów, aby ułożyć największy w Polsce herb powiatu. Zaplanowano to na sobotę (24.06), gdzie na terenach przy ulicy Rzecznej w Mielcu odbędzie się „Powitanie Lata”. Podczas tej sztandarowej imprezy powiatu przewidziano wiele innych atrakcji. Na plenerowej scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Weekend, Sarsa czy Mateusz Mijal.

LICZYMY NA DUŻĄ FREKWENCJĘ

Opublikowany przez Powiat Mielecki na 20 czerwca 2017

Do tego czasu trzeba jednak zebrać aż tonę kolorowego plastiku. Wszystkie nakrętki, po ułożeniu z nich herbu powiatu, trafią na rzecz dwóch chorych dziewczynek: Kingi Kręcigłowy i Kasi Kulpy. Ta pierwsza urodziła się z Zespołem Downa, ale od ponad trzech lat, udowadnia, że ten dodatkowy chromosom nie jest końcem świata. W jej trudnej drodze ku samodzielności dziewczynki istotną rolę odgrywa jednak zarówno rehabilitacja ruchowa jak i terapia psychologiczna oraz logopedyczna.
Z kolei Kasia Kulpa cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. – Jest pogodną osobą, ale znacznie łatwiej byłoby jej żyć, gdyby posiadała schodołaz. Urządzenie to pozwoliłoby jej korzystać ze wszystkich pomieszczeń w domu, a także otworzyłoby miejsca dostępne publicznie – mówi Adam Giszter z mieleckiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.