Projektują „mieszkania plus”
Do Urzędu Miasta wpłynęło 10 ofert firm, które chciały zaprojektować budowę bloków w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Rozrzut proponowanych kwot był dość znaczny: od 362 tys. zł do ponad milion złotych. Zgodnie z prawem wybrano najtańszą opcję.

Z czasem okazało się, że nie spełnia ona wymagań. Drugą pod względem finansów ofertę przedstawiła firma z Kielc. – Jej propozycja to wykonanie projektu za 430 tys. zł – mówił Norbert Jackowski, naczelnik Wydziału Inwestycji, Transportu i Gospodarki Komunalnej w mieleckim magistracie.
Budowa bloków w ramach programu „Mieszkanie Plus” ma mieć miejsce w przyszłym roku. W sumie na miejskiej działce w rejonie ulic Powstańców Warszawy i Witosa ma powstać 200-250 lokali o powierzchni 30-70 mkw. każde. Wcześniej w sprawie „Mieszkania Plus” urzędnicy przeprowadzili w Mielcu ankietę. W badaniach wzięło udział ok. 275 osób. Wszyscy oni wyrazili zainteresowanie tym programem
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.