Program „Rodzina 500+” w Mielcu

Szacuje się, że ze sztandarowego projektu rządu „Rodzina 500+” skorzysta ok. 3 tys. rodzin, do których trafi w sumie ok. 17 mln zł. Do tej pory na terenie miasta złożono ponad 1500 wniosków. Program realizuje Dział Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Do obsługi „500+” zatrudniono 4 osoby, choć rządowe dyrektywy mówiły o 7.

Pierwsze decyzje w sprawie przyznania rządowych świadczeń mają się pojawić w Mielcu dopiero w przyszłym tygodniu. Powód? Problemy z oprogramowaniem całego systemu. – Ma on szereg niedoróbek – przyznaje prezydent Daniel Kozdęba. – Obecnie wykonawca tego systemu wprowadza do niego poprawki, modyfikuje go. W tej sytuacji dla nas najważniejsze jest to, żebyśmy zebrali wszystkie wnioski w mieście i abyśmy byli gotowi do ich dalszej „obróbki”. Osobiście jestem optymistą i wierzę, że szybko to się ureguluje.

Przypomnijmy, że program „Rodzina 500+” daje rodzicom możliwość otrzymania 500 zł co miesiąc na drugie i kolejne dziecko niezależnie od statusu majątkowego. Rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 800 zł netto, otrzymają te środki także na pierwsze lub jedyne dziecko. Druki wniosków o świadczenie w ramach „500+” na terenie Mielca można pobrać w: budynku MOPS, Urzędzie Miejskim, Klubie Integracji Społecznej przy ul. Pogodnej 2, a także we wszystkich szkołach podstawowych, gimnazjach, żłobkach i przedszkolach miejskich. Druki są też do pobrania na stronie: www.mops.mielec.pl.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.